logo
namirnica

Турција јајца 100 г

живина јајца
Турција јајца 100 г содржи 172.00 калории (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

Турција јајца 100 г содржи:

- 1.70 г јаглехидрати (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 12.50 g маст (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 13.00 g Протеини (Турција јајца 100 г - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

Турција јајца 100 г содржи:

- 0.00 мг калциум (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (Турција јајца 100 г - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (Турција јајца 100 г - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои живина јајца имаат минерали?

витамини

Турција јајца 100 г содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (Турција јајца 100 г - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (Турција јајца 100 г - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (Турција јајца 100 г - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои живина јајца имаат најмногу витамини?


види исто така:

Храна богата со калиум Кои живина јајца имаат најмногу калиум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б6?
Храна богата со фосфор Кои живина јајца имаат најмногу фосфор?
Диета без SODIUM Кои живина јајца имаат најмалку натриум?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои poultra јајца имаат најмалку масти?
Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
Диета без IRON Кои живина јајца имаат најмалку железо?
Храна богата со железо Кои живина јајца имаат најмногу железо?
Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?
Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао - путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо сало ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско aitchbone ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни патка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут, задушени исечени, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калиум во храната. Колку калиум е таму во жолта Chanterelle печурки?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во пченка (суровини)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во целер (суровини)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во козјо сирење (во просек)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во какао - путер?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во елен?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more