logo
namirnica

кромид (сув)

Зеленчук и производи од зеленчук
кромид (сув) содржи 47.00 калории (кромид (сув) - Храна 100g)

кромид (сув) содржи:

- 9.80 г јаглехидрати (кромид (сув) - Храна 100g)

- 0.20 g маст (кромид (сув) - Храна 100g)

- 1.40 g Протеини (кромид (сув) - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

кромид (сув) содржи:

- 32.00 мг калциум (кромид (сув) - Храна 100g)

- 0.50 мг железо (кромид (сув) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (кромид (сув) - Храна 100g)

- 44.00 mg фосфор (кромид (сув) - Храна 100g)

- 155.00 mg калиум (кромид (сув) - Храна 100g)

- 9.00 мг натриум (кромид (сув) - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?

витамини

кромид (сув) содржи:

- 0.02 мг Витамин А (ретинол или каротин) (кромид (сув) - Храна 100g)

- 0.04 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (кромид (сув) - Храна 100g)

- 0.06 мг витамин Б2 или рибофлавин (кромид (сув) - Храна 100g)

- 0.10 мг витамин Б6 или пиридоксин (кромид (сув) - Храна 100g)

- 20.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (кромид (сув) - храна 100g)

- 0.26 мг витамин Е или токоферол (кромид (сув) - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини?


види исто така:

Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамини Б1?
Диета без SODIUM Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку натриум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б6?
ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин А?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
Храна богата со натриум кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу натриум?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамин А?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку магнезиум?
Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамини и минерали?
Храна богата со натриум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу натриум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Dace ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шлаг ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
`ржан леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )


В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во целер (варен, конзервирана)?
Масти во храната. Колку масти е таму во devilfish?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во зелен бибер?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во грашок (варен, конзервирана)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст)?
Масти во храната. Колку масти е таму во pandied слива конзервирана?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more