logo
namirnica

соја, ферментирани семиња

Зеленчук и производи од зеленчук
соја, ферментирани семиња содржи 154.00 калории (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

соја, ферментирани семиња содржи:

- 1.10 г јаглехидрати (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 9.00 g маст (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 17.00 g Протеини (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

соја, ферментирани семиња содржи:

- 100.00 мг калциум (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 3.90 мг железо (соја, ферментирани семиња - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?

витамини

соја, ферментирани семиња содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 0.09 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 0.20 мг витамин Б2 или рибофлавин (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (соја, ферментирани семиња - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (соја, ферментирани семиња - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин А?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамини Б1?
ВИТАМИН А во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин А?
Витамини во Храна Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамини?
Храна богата со јаглени хидрати кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин Б1?
Витамини во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамини?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамини?
Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамин Ц?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сончогледово семе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвена пиперка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешки џигер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
крап ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во говедско месо во конзерва?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во праски (свежи)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во цвекло (варени)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во куки?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во јагне?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во свежо сирење?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more