logo
namirnica

доматно пире во кутии

Зеленчук и производи од зеленчук
доматно пире во кутии содржи 43.00 калории (доматно пире во кутии - Храна 100g)

доматно пире во кутии содржи:

- 8.00 г јаглехидрати (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 0.50 g маст (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 1.60 g Протеини (доматно пире во кутии - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

доматно пире во кутии содржи:

- 35.00 мг калциум (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 1.10 мг железо (доматно пире во кутии - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 36.00 mg фосфор (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 1160.00 mg калиум (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 590.00 мг натриум (доматно пире во кутии - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?

витамини

доматно пире во кутии содржи:

- 0.36 мг Витамин А (ретинол или каротин) (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 0.09 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 0.06 мг витамин Б2 или рибофлавин (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 0.18 мг витамин Б6 или пиридоксин (доматно пире во кутии - Храна 100g)

- 10.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (доматно пире во кутии - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (доматно пире во кутии - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамин Ц?
Диета без IRON Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку железо?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамин Б1?
Храна богата со фосфор кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу фосфор?
Диета без IRON Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку железо?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамин Е?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку витамини?
Храна богата со протеини Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу протеини?
Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмалку калории?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ослиќ ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Brie ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (купени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во соја микроб?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во Манголд?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во сардини (свежи)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во целата пилешко јајца 100 г?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во овци масти?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во доматено (варен, конзервирана)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more