logo
namirnica

јагода компот конзервирана

Овошје и овошни производи
јагода компот конзервирана содржи 113.00 калории (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

јагода компот конзервирана содржи:

- 27.30 г јаглехидрати (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.20 g маст (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.50 g Протеини (јагода компот конзервирана - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои овошје и овошни производи имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

јагода компот конзервирана содржи:

- 0.00 мг калциум (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (јагода компот конзервирана - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 1.00 мг натриум (јагода компот конзервирана - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои овошје и овошни производи имаат најмногу минерали?

витамини

јагода компот конзервирана содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (јагода компот конзервирана - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (јагода компот конзервирана - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (јагода компот конзервирана - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамини?


види исто така:

Храна богата со калиум Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калиум?
Витамини во Храна Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамини?
ХРАНА ЗА телесната тежина кој го подготвил - преработени овошје имаат најмногу масти?
Диета без SODIUM Кои овошје и овошни производи имаат најмалку натриум?
Храна богата со фосфор Кои овошје и овошни производи имаат најмногу фосфор?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - свежо овошје имаат најмногу витамин Б6?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?
ВИТАМИН Ц во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Ц?
Храна богата со фосфор кој го подготвил - преработени овошје имаат најмногу фосфор?
Диета без калиум кој го подготвил - преработени овошје имаат најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


јачмен леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
еребица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
караница (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинесто зелена (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пармезан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желе (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
треска (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки, конзервирана задушени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во јачмен леб?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во еребица?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во караница (свежи)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во pandied слива конзервирана?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во маслинесто зелена (свежи)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во сардини (цела конзервирана вода)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more