logo
namirnica

какао - путер

масни супстанции
какао - путер содржи 886.00 калории (какао - путер - Храна 100g)

какао - путер содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (какао - путер - Храна 100g)

- 98.00 g маст (какао - путер - Храна 100g)

- 1.00 g Протеини (какао - путер - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

какао - путер содржи:

- 0.00 мг калциум (какао - путер - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (какао - путер - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (какао - путер - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (какао - путер - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (какао - путер - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (какао - путер - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу минерали?

витамини

какао - путер содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (какао - путер - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (какао - путер - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (какао - путер - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (какао - путер - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (какао - путер - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (какао - путер - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурови масти и масни материи имаат најмалку витамин Б6?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
Храна богата со железо кој го подготвил - преработени масти и масни супстанции кои имаат најмногу железо?
Витамини во Храна Кои масти и масни материи имаат најмалку витамини?
Диета без калциум Кои масти и масни материи имаат најмалку калциум?
Храна богата со калциум кој го подготвил - преработени масти и масни супстанции кои имаат најмногу калциум?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамини и минерали?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурови масти и масни супстанции кои имаат најмногу минерали?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана рак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кондензирана кравјо млеко, незасладена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сливи (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Surmullet ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boletus ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во варени солени шунка?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во јаболка, захаросани конзервирана?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во рен (суровини)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во смокви (сув)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во дуња (свежи)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во јагне рифови?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more