logo
namirnica

говедско aitchbone

месо
говедско aitchbone содржи 191.00 калории (говедско aitchbone - Храна 100g)

говедско aitchbone содржи:

- 12.50 г јаглехидрати (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 19.50 g маст (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 11.00 g Протеини (говедско aitchbone - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?

минерали

говедско aitchbone содржи:

- 2.90 мг калциум (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (говедско aitchbone - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 400.00 mg фосфор (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 68.00 mg калиум (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (говедско aitchbone - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои месо има најмногу минерали?

витамини

говедско aitchbone содржи:

- 0.08 мг Витамин А (ретинол или каротин) (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 0.17 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 0.50 мг витамин Б2 или рибофлавин (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (говедско aitchbone - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (говедско aitchbone - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (говедско aitchbone - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои месо има најмногу витамини?


види исто така:

Минерали во Храна Кои неподготвени - сурово месо има најмалку минерали?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - обработено месо има најмалку витамин Б6?
ВИТАМИН Ц во храната Кои месо има најмалку витамин Ц?
Витаминот А во Храна Кои месото има најмалку витамин А?
Диета без SODIUM Кои месо има најмалку натриум?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - сурово месо има најмалку протеини?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои неподготвени - сурово месо има најмалку масти?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - обработено месо има најмалку протеини?
Диета без калиум Кои месо има најмалку калиум?
Диета без Јагленохидрати кој го подготвил - обработено месо има најмалку јагленохидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


артишок (за јадење дел) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сланина (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
треска (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
`ржан леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвена пиперка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пармезан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
никне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел рафиниран шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во артишок (за јадење дел)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во сланина (полу масти)?
Железо во храната. Колку железо е таму во сируп?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во морски алги (сув)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во треска (свежа)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во јастог (варен)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more