logo
namirnica

пржени колбаси

деликатеси
пржени колбаси содржи 320.00 калории (пржени колбаси - Храна 100g)

пржени колбаси содржи:

- 0.80 г јаглехидрати (пржени колбаси - Храна 100g)

- 24.60 g маст (пржени колбаси - Храна 100g)

- 23.00 g Протеини (пржени колбаси - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

пржени колбаси содржи:

- 0.00 мг калциум (пржени колбаси - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (пржени колбаси - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (пржени колбаси - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (пржени колбаси - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (пржени колбаси - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (пржени колбаси - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу минерали?

витамини

пржени колбаси содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (пржени колбаси - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (пржени колбаси - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (пржени колбаси - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (пржени колбаси - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (пржени колбаси - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (пржени колбаси - Храна 100g)


>> Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамини?


види исто така:

Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?
Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамини?
Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин А?
ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Ц?
ХРАНА за слабеење Кои месни производи имаат најмалку масти?
Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
Храна богата со железо Кои месни производи имаат најмногу железо?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


ориз зрна (не излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Срна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boletus ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кременадли ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во ориз зрна (не излупени)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во јагне?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во пченка микроб?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во рен (суровини)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во компот од различни плодови, конзервирана?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во патка јајце 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more