logo
namirnica

еребица

птици
еребица содржи 115.00 калории (еребица - Храна 100g)

еребица содржи:

- 0.50 г јаглехидрати (еребица - Храна 100g)

- 1.40 g маст (еребица - Храна 100g)

- 25.00 g Протеини (еребица - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои птици имаат најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

еребица содржи:

- 0.00 мг калциум (еребица - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (еребица - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (еребица - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (еребица - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (еребица - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (еребица - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои птици имаат најмногу минерали?

витамини

еребица содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (еребица - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (еребица - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (еребица - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (еребица - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (еребица - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (еребица - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои птици имаат најмногу витамини?


види исто така:

Диета без калиум Кои неподготвени - сурова птици имаат најмалку калиум?
ВИТАМИН А во храната Кои птици имаат најмалку витамин А?
ХРАНА ЗА телесната тежина кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу масти?
МАГНЕЗИУМ храна богата Кои птици имаат најмногу магнезиум?
Храна богата со железо кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу железо?
Витамини и минерали во храната Кои птици имаат најмалку витамини и минерали?
Храна богата со натриум Кои неподготвени - сурова птици имаат најмногу натриум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмалку витамин Б6?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработени птици имаат најмалку калории?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова птици имаат најмногу минерали?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варен мида ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грав (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинки (солени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
слатки компири (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
штука ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер, Неподправената (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во зелен бибер?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во свинско печење?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во харинга (чадена)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во варен мида?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во грав (сува)?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во маслинки (солени)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more