logo
namirnica

треска (свежа)

морски риби
треска (свежа) содржи 69.00 калории (треска (свежа) - Храна 100g)

треска (свежа) содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (треска (свежа) - Храна 100g)

- 0.40 g маст (треска (свежа) - Храна 100g)

- 16.30 g Протеини (треска (свежа) - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

треска (свежа) содржи:

- 11.00 мг калциум (треска (свежа) - Храна 100g)

- 0.50 мг железо (треска (свежа) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (треска (свежа) - Храна 100g)

- 189.00 mg фосфор (треска (свежа) - Храна 100g)

- 339.00 mg калиум (треска (свежа) - Храна 100g)

- 86.00 мг натриум (треска (свежа) - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои морските риби имаат најмногу минерали?

витамини

треска (свежа) содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (треска (свежа) - Храна 100g)

- 0.06 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (треска (свежа) - Храна 100g)

- 0.09 мг витамин Б2 или рибофлавин (треска (свежа) - Храна 100g)

- 0.20 мг витамин Б6 или пиридоксин (треска (свежа) - Храна 100g)

- 2.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (треска (свежа) - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (треска (свежа) - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамини?


види исто така:

Витамини и минерали во храната Кои морските риби имаат најмалку витамини и минерали?
Витамини и минерали во храната кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку витамини и минерали?
Храна богата со калиум Кои морските риби имаат најмногу калиум?
ХРАНА ЗА губење на тежината Кои морските риби имаат најмалку масти?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку минерали?
Храна богата со калциум кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу калциум?
Диета без SODIUM Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку натриум?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамин Ц?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


шума зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
паштета јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен никулци ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко месо рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кондензирана кравјо млеко, незасладена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагоди (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао - путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праз (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во шума зајак?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во моркови (варен, конзервирана)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во паштета јајца 100 г?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во Турција?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во Гаџон?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во јачмен никулци?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more