logo
namirnica

Devilfish

морски риби
Devilfish содржи 89.00 калории (devilfish - Храна 100g)

Devilfish содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (devilfish - Храна 100g)

- 1.00 g маст (devilfish - Храна 100g)

- 20.00 g Протеини (devilfish - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

Devilfish содржи:

- 20.00 мг калциум (devilfish - Храна 100g)

- 1.00 мг железо (devilfish - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (devilfish - Храна 100g)

- 240.00 mg фосфор (devilfish - Храна 100g)

- 240.00 mg калиум (devilfish - Храна 100g)

- 75.00 мг натриум (devilfish - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои морските риби имаат најмногу минерали?

витамини

Devilfish содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (devilfish - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (devilfish - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (devilfish - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (devilfish - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (devilfish - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (devilfish - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суровини и морските риби имаат најмногу витамин Ц?
Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
Диета без калциум Кои морските риби имаат најмалку калциум?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои неподготвени - суровини и морските риби имаат најмногу масти?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку витамин Б6?
Витамини и минерали во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамини и минерали?
Диета без SODIUM Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку натриум?
Храна богата со јаглени хидрати Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмногу јаглехидрати?
Диета без IRON кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку железо?
Витаминот А во Храна Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмногу витамин А?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни патка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешки џигер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер, Неподправената (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круша, конзервирана во сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
елен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дива свиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сливи (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Масти во храната. Колку масти е таму во сардини (цела конзервирана вода)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во домашни патка?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во доматно пире во кутии?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во целер (суровини)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во јагула (чадена)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во боровинки (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more