logo
namirnica

млеко во прав кравјо, целата засладен

млеко
млеко во прав кравјо, целата засладен содржи 428.00 калории (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

млеко во прав кравјо, целата засладен содржи:

- 60.00 г јаглехидрати (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 12.00 g маст (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 20.00 g Протеини (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?

минерали

млеко во прав кравјо, целата засладен содржи:

- 0.00 мг калциум (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (млеко во прав кравјо, целата засладен - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои млеко има најмногу минерали?

витамини

млеко во прав кравјо, целата засладен содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (млеко во прав кравјо, целата засладен - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (млеко во прав кравјо, целата засладен - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои млеко има најмногу витамини?


види исто така:

Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН А во храната Кои неподготвени - сурово млеко има најмалку витамин А?
Диета без SODIUM кој го подготвил - преработени млеко има најмалку натриум?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени млеко има најмалку витамин Б2?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработени млеко има најмалку калории?
Витамини во Храна Кои млеко има најмногу витамини?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои млеко има најмногу дебели?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурово млеко има најмалку витамин Б1?
Храна богата со магнезиум Кои млеко има најмногу магнезиум?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени млеко има најмногу витаминот Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвена пиперка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
печење (леб) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ослиќ ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од грејпфрут во лименки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки, конзервирана задушени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во млеко кондензирана кравјо, засладен?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во пржена сланина?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во Турција?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во црвена пиперка?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во јастог (свежи)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во Кокошка белка од јајце 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more