logo
namirnica

кобила на млеко

млеко
кобила на млеко содржи 48.00 калории (кобила на млеко - Храна 100g)

кобила на млеко содржи:

- 6.00 г јаглехидрати (кобила на млеко - Храна 100g)

- 1.60 g маст (кобила на млеко - Храна 100g)

- 2.20 g Протеини (кобила на млеко - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?

минерали

кобила на млеко содржи:

- 100.00 мг калциум (кобила на млеко - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (кобила на млеко - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (кобила на млеко - Храна 100g)

- 58.00 mg фосфор (кобила на млеко - Храна 100g)

- 80.00 mg калиум (кобила на млеко - Храна 100g)

- 15.00 мг натриум (кобила на млеко - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои млеко има најмногу минерали?

витамини

кобила на млеко содржи:

- 0.02 мг Витамин А (ретинол или каротин) (кобила на млеко - Храна 100g)

- 0.03 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (кобила на млеко - Храна 100g)

- 0.02 мг витамин Б2 или рибофлавин (кобила на млеко - Храна 100g)

- 0.03 мг витамин Б6 или пиридоксин (кобила на млеко - Храна 100g)

- 10.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (кобила на млеко - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (кобила на млеко - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои млеко има најмногу витамини?


види исто така:

ХРАНА ЗА губење на тежината Кои млеко има најмалку масти?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурово млеко има најмногу витамин Б1?
Диета без калциум кој го подготвил - преработени млеко има најмалку калциум?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени млеко има најмногу витамин Ц?
Диета без IRON Кои неподготвени - сурово млеко има најмалку железо?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурово млеко има најмногу витамин Е?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои неподготвени - сурово млеко има најмногу дебели?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмалку витамин Б6?
Храна богата со железо кој го подготвил - преработени млеко има најмногу железо?
Диета без калиум Кои неподготвени - сурово млеко има најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (печени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варен мида ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена салата ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круша, конзервирана во сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни зајачко месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дива свиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Здрава храна - Калории. Колку калории има во патка јајце 100 г?
Масти во храната. Колку масти е таму во кикирики (печени)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во харинга (чадена)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во варен мида?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во филе на свинско месо?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во грејпфрут (свеж сок)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more