logo
namirnica

сок од домати, солени

Зеленчук и производи од зеленчук
сок од домати, солени содржи 21.00 калории (сок од домати, солени - Храна 100g)

сок од домати, солени содржи:

- 3.80 г јаглехидрати (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 0.20 g маст (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 1.00 g Протеини (сок од домати, солени - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

сок од домати, солени содржи:

- 7.00 мг калциум (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 0.40 мг железо (сок од домати, солени - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 15.00 mg фосфор (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 250.00 mg калиум (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 230.00 мг натриум (сок од домати, солени - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?

витамини

сок од домати, солени содржи:

- 0.32 мг Витамин А (ретинол или каротин) (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 0.05 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 0.03 мг витамин Б2 или рибофлавин (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 0.19 мг витамин Б6 или пиридоксин (сок од домати, солени - Храна 100g)

- 16.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (сок од домати, солени - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (сок од домати, солени - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини?


види исто така:

Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку витамин Б2?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
Диета без магнезиум Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку магнезиум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработен зеленчук имаат најмногу витамини Б1?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамин Б6?
Храна богата со железо Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу железо?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу витамин Е?
Витамини и минерали во Храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини и минерали?
Храна богата со натриум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмногу натриум?
Диета без калиум Кои неподготвени - суров зеленчук имаат најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жаба бутче ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен никулци ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ослиќ ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени колбаси ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ракчиња (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
калинка, слатка калинка (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци филе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во карфиол (суровини)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во нерафинирано шеќер?
Железо во храната. Колку железо е таму во датуми (свежи)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во жаба бутче?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во јачмен никулци?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во туна (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more