logo
namirnica

чоколадо мешање

Шеќери и шеќер деривати
чоколадо мешање содржи 526.00 калории (чоколадо мешање - Храна 100g)

чоколадо мешање содржи:

- 62.10 г јаглехидрати (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 29.90 g маст (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 2.00 g Протеини (чоколадо мешање - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

чоколадо мешање содржи:

- 63.00 мг калциум (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 2.80 мг железо (чоколадо мешање - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 287.00 mg фосфор (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 362.00 mg калиум (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 19.00 мг натриум (чоколадо мешање - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу минерали?

витамини

чоколадо мешање содржи:

- 0.01 мг Витамин А (ретинол или каротин) (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 0.03 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 0.15 мг витамин Б2 или рибофлавин (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (чоколадо мешање - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (чоколадо мешање - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (чоколадо мешање - Храна 100g)


>> Витамини во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?


види исто така:

Диета без SODIUM Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку натриум?
Диета без калциум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калциум?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б2?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Ц?
Минерали во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку минерали?
Витамини и минерали во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б6?
Диета без калциум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калциум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку Витамин Б2?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пченка жито ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рибизли, црвена и бела ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кобила на млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (печени во рерна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
краставица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сончогледово семе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
павлака со 35% масленост ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
артишок (за јадење дел) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маргарин (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Железо во храната. Колку железо е таму во пченка жито?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во полузрнесто?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во рибизли, црвена и бела?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во јастог во конзерва?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во кобила на млеко?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во Кокошка белка од јајце 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more