logo
namirnica

сируп

Шеќери и шеќер деривати
сируп содржи 296.00 калории (сируп - Храна 100g)

сируп содржи:

- 74.00 г јаглехидрати (сируп - Храна 100g)

- 0.00 g маст (сируп - Храна 100g)

- 0.00 g Протеини (сируп - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

сируп содржи:

- 45.00 мг калциум (сируп - Храна 100g)

- 4.00 мг железо (сируп - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (сируп - Храна 100g)

- 16.00 mg фосфор (сируп - Храна 100g)

- 4.00 mg калиум (сируп - Храна 100g)

- 65.00 мг натриум (сируп - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу минерали?

витамини

сируп содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (сируп - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (сируп - Храна 100g)

- 0.01 мг витамин Б2 или рибофлавин (сируп - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (сируп - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (сируп - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (сируп - Храна 100g)


>> Витамини во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?


види исто така:

Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу минерали?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б6?
ВИТАМИН А во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин А?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
Витамин Б1 во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
Витамини и минерали во Храна кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б2?
Витамин Б1 во храната Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
Витамини во ХРАНА кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамини?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


конзервирана рак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, матеница, неварен (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
краставица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни зајачко месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 48 гр ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут, задушени исечени, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варен мида ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )


В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во конзервирана рак?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во кравјо млеко, матеница, неварен (свежи)?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во краставица?
Железо во храната. Колку железо е таму во црни маслинки (свежи)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во јаболко (свежи)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во домашни зајачко месо?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more