logo
namirnica

говедско месо сало

месо
говедско месо сало содржи 771.00 калории (говедско месо сало - Храна 100g)

говедско месо сало содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (говедско месо сало - Храна 100g)

- 85.00 g маст (говедско месо сало - Храна 100g)

- 1.50 g Протеини (говедско месо сало - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?

минерали

говедско месо сало содржи:

- 0.00 мг калциум (говедско месо сало - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (говедско месо сало - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (говедско месо сало - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (говедско месо сало - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (говедско месо сало - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (говедско месо сало - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои месо има најмногу минерали?

витамини

говедско месо сало содржи:

- 0.30 мг Витамин А (ретинол или каротин) (говедско месо сало - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (говедско месо сало - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (говедско месо сало - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (говедско месо сало - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (говедско месо сало - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (говедско месо сало - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои месо има најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурово месо има најмалку витамин Е?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурово месо има најмалку минерали?
Витамин Б2 во храна Кои месо има најмногу витамин Б2?
Диета без магнезиум кој го подготвил - обработено месо има најмалку магнезиум?
Храна богата со железо кој го подготвил - обработено месо има најмногу железо?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - сурово месо има најмалку протеини?
Храна богата со натриум Кои подготвени - обработено месо има најмногу натриум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - обработено месо има најмногу витамин Б1?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - обработено месо има најмалку протеини?
Храна богата со калиум Кои месо има најмногу калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз зрна (не излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кондензирана кравјо млеко, незасладена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во бонбони - торта (просек)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во птици?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во млеко во прав кравјо, целата засладен?
Железо во храната. Колку железо е таму во кромид (суровини)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во мајчиното млеко?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во свинско (полу масти)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more