logo
namirnica

Гаџон

слатководна риба
Гаџон содржи 63.00 калории (Гаџон - Храна 100g)

Гаџон содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (Гаџон - Храна 100g)

- 1.50 g маст (Гаџон - Храна 100g)

- 12.00 g Протеини (Гаџон - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

Гаџон содржи:

- 0.00 мг калциум (Гаџон - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (Гаџон - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (Гаџон - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (Гаџон - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (Гаџон - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (Гаџон - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои слатководни риби имаат најмногу минерали?

витамини

Гаџон содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (Гаџон - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (Гаџон - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (Гаџон - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (Гаџон - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (Гаџон - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (Гаџон - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои слатководни риби имаат најмногу витамини?


види исто така:

Минерали во Храна кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу минерали?
Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
Диета без калиум кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку калиум?
Диета без Јагленохидрати кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку магнезиум?
Храна богата со железо Кои слатководни риби имаат најмногу железо?
Витамини во Храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамини?
Храна богата со фосфор кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу фосфор?
Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамини и минерали?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


зелена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
природен пчелин мед ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грав (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, варени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
тиква ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лешник (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
крап ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калиум во храната. Колку калиум е таму во зелена?
Железо во храната. Колку железо е таму во свинско црниот дроб?
Масти во храната. Колку масти е таму во доматено (суровини)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во природен пчелин мед?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во грав (сува)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во соја микроб?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more