logo
namirnica

овчо млеко

млеко
овчо млеко содржи 103.00 калории (овчо млеко - Храна 100g)

овчо млеко содржи:

- 4.30 г јаглехидрати (овчо млеко - Храна 100g)

- 7.00 g маст (овчо млеко - Храна 100g)

- 5.50 g Протеини (овчо млеко - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?

минерали

овчо млеко содржи:

- 210.00 мг калциум (овчо млеко - Храна 100g)

- 0.08 мг железо (овчо млеко - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (овчо млеко - Храна 100g)

- 142.00 mg фосфор (овчо млеко - Храна 100g)

- 190.00 mg калиум (овчо млеко - Храна 100g)

- 60.00 мг натриум (овчо млеко - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои млеко има најмногу минерали?

витамини

овчо млеко содржи:

- 0.06 мг Витамин А (ретинол или каротин) (овчо млеко - Храна 100g)

- 0.07 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (овчо млеко - Храна 100g)

- 0.50 мг витамин Б2 или рибофлавин (овчо млеко - Храна 100g)

- 0.30 мг витамин Б6 или пиридоксин (овчо млеко - Храна 100g)

- 3.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (овчо млеко - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (овчо млеко - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои млеко има најмногу витамини?


види исто така:

Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурово млеко има најмногу витамин Б2?
Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - сурово млеко има најмалку јагленохидрати?
Витамини во Храна кој го подготвил - преработени млеко има најмалку витамини?
Витамини и минерали во Храна кој го подготвил - преработени млеко има најмногу витамини и минерали?
Диета без IRON Кои млеко има најмалку железо?
Минерали во ХРАНА Кои млеко има најмалку минерали?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - сурово млеко има најмногу витамини и минерали?
Витамини и минерали во Храна Кои млеко има најмалку витамини и минерали?
Диета без калциум Кои неподготвени - сурово млеко има најмалку калциум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


боранија (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шлаг ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Mallard ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
природен пчелин мед ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинки (солени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер, Неподправената (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дуња (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во боранија (варен, конзервирана)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во зелен бибер?
Железо во храната. Колку железо е таму во јагода (џем)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во шлаг?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во јагне рифови?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во Mallard?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more