logo
namirnica

кефир

Ферментирано млеко, павлака, итн
кефир содржи 44.00 калории (кефир - Храна 100g)

кефир содржи:

- 2.70 г јаглехидрати (кефир - Храна 100g)

- 2.00 g маст (кефир - Храна 100g)

- 3.80 g Протеини (кефир - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

кефир содржи:

- 0.00 мг калциум (кефир - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (кефир - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (кефир - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (кефир - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (кефир - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (кефир - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу минерали?

витамини

кефир содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (кефир - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (кефир - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (кефир - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (кефир - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (кефир - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (кефир - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини?


види исто така:

Минерали во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку минерали?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини?
ВИТАМИН А во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин А?
Диета без калиум кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калиум?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б6?
Диета без магнезиум Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку магнезиум?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
Диета без SODIUM кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку натриум?
Храна богата со калциум кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калциум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
паштета јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (маринирани) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Mallard ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана туна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (чипс) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка жито ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (пржена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круша, конзервирана во сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Масти во храната. Колку масти е таму во животинска маст (на просечната вредност на говедско месо, овци и свинска маст)?
Масти во храната. Колку масти е таму во паштета јајца 100 г?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во моркови (варен)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во праски (свежи)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во мајонезот (домашна)?
Железо во храната. Колку железо е таму во боранија (варен, конзервирана)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more