logo
namirnica

путер

Ферментирано млеко, павлака, итн
путер содржи 735.00 калории (путер - Храна 100g)

путер содржи:

- 0.70 г јаглехидрати (путер - Храна 100g)

- 81.00 g маст (путер - Храна 100g)

- 0.60 g Протеини (путер - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

путер содржи:

- 16.00 мг калциум (путер - Храна 100g)

- 0.19 мг железо (путер - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (путер - Храна 100g)

- 16.00 mg фосфор (путер - Храна 100g)

- 23.00 mg калиум (путер - Храна 100g)

- 10.00 мг натриум (путер - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу минерали?

витамини

путер содржи:

- 0.99 мг Витамин А (ретинол или каротин) (путер - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (путер - Храна 100g)

- 0.01 мг витамин Б2 или рибофлавин (путер - Храна 100g)

- 0.15 мг витамин Б6 или пиридоксин (путер - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (путер - храна 100g)

- 2.60 мг витамин Е или токоферол (путер - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини?


види исто така:

Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Ц?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б2?
Диета без фосфор кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку фосфор?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини и минерали?
Јаглени хидрати храна богата кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу јаглехидрати?
Храна богата со протеини кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини?
Диета без магнезиум кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку магнезиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченично брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајчиното млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
калинка, слатка калинка (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
штука ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
поле зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во телешко тело?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во пченично брашно?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во боранија (варен, конзервирана)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во козјо сирење (во просек)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во јогурт?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во јагода компот конзервирана?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more