logo
namirnica

овци масти

месо
овци масти содржи 798.00 калории (овци масти - Храна 100g)

овци масти содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (овци масти - Храна 100g)

- 88.00 g маст (овци масти - Храна 100g)

- 5.00 g Протеини (овци масти - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?

минерали

овци масти содржи:

- 0.00 мг калциум (овци масти - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (овци масти - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (овци масти - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (овци масти - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (овци масти - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (овци масти - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои месо има најмногу минерали?

витамини

овци масти содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (овци масти - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (овци масти - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (овци масти - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (овци масти - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (овци масти - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (овци масти - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои месо има најмногу витамини?


види исто така:

Храна богата со калиум Кои неподготвени - сурово месо има најмногу калиум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурово месо има најмногу витамин Ц?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - обработено месо има најмногу витамин Ц?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурово месо има најмалку витамин Б6?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурово месо има најмногу витаминот Б6?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурово месо има најмалку витамин Б2?
Храна богата со магнезиум Кои неподготвени - сурово месо има најмногу магнезиум?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - обработено месо има најмалку витамин А?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - обработено месо има најмногу витамин А?
Витамини во Храна кој го подготвил - обработено месо има најмалку витамин?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Liverwurst ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (купени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
`ржан леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (конзервирана во сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченично брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана рак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во џемови (просек)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во свежо сирење?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во цариградско грозде (свежи)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во кромид (суровини)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во сируп?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во liverwurst?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more