logo
namirnica

пифтија

деликатеси
пифтија содржи 239.00 калории (пифтија - Храна 100g)

пифтија содржи:

- 1.00 г јаглехидрати (пифтија - Храна 100g)

- 7.00 g маст (пифтија - Храна 100g)

- 43.00 g Протеини (пифтија - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

пифтија содржи:

- 0.00 мг калциум (пифтија - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (пифтија - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (пифтија - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (пифтија - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (пифтија - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (пифтија - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу минерали?

витамини

пифтија содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (пифтија - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (пифтија - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (пифтија - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (пифтија - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (пифтија - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (пифтија - Храна 100g)


>> Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамини?


види исто така:

Витамини и минерали во Храна Кои месни производи имаат најмногу витамини и минерали?
Храна богата со железо Кои месни производи имаат најмногу железо?
Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмалку Витамин Б2?
ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Ц?
Храна богата со калиум Кои месни производи имаат најмногу калиум?
Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку минерали?
Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамини?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б6?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од грејпфрут во лименки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
никне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
поле зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кондензирана кравјо млеко, незасладена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boloney ( исхрана - калории, витамини, минерали )
оризово брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки, конзервирана задушени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
природен пчелин мед ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во торта со јаболки?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во сок од грејпфрут во лименки?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во никне?
Масти во храната. Колку масти е таму во морски алги (сув)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во полузрнесто?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во целата пилешко јајца 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more