logo
namirnica

Liverwurst

деликатеси
Liverwurst содржи 454.00 калории (liverwurst - Храна 100g)

Liverwurst содржи:

- 5.00 г јаглехидрати (liverwurst - Храна 100g)

- 42.00 g маст (liverwurst - Храна 100g)

- 14.00 g Протеини (liverwurst - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг калциум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (liverwurst - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу минерали?

витамини

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (liverwurst - Храна 100g)


>> Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамини?


види исто така:

Диета без калиум Кои месни производи имаат најмалку калиум?
Диета без магнезиум Кои месни производи имаат најмалку магнезиум?
Диета без IRON Кои месни производи имаат најмалку железо?
ХРАНА за слабеење Кои месни производи имаат најмалку масти?
Храна богата со натриум Кои месни производи имаат најмногу натриум?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?
Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу минерали?
Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
Храна богата со магнезиум Кои производи од месо има најмногу магнезиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


печење (леб) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни патка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки (конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
павлака со 35% масленост ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Ementaler ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во печење (леб)?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во стаклен зрно ориз, суровини и?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во домашни патка?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во култивирани печурки (конзервирана)?
Железо во храната. Колку железо е таму во зелен бибер?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во соја целата сушени семки?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more