logo
namirnica

шума зајак

еленово
шума зајак содржи 133.00 калории (шума зајак - Храна 100g)

шума зајак содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (шума зајак - Храна 100g)

- 5.00 g маст (шума зајак - Храна 100g)

- 22.00 g Протеини (шума зајак - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?

минерали

шума зајак содржи:

- 0.00 мг калциум (шума зајак - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (шума зајак - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (шума зајак - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (шума зајак - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (шума зајак - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (шума зајак - Храна 100g)


>> Минерали во ХРАНА Кои еленово има најмногу минерали?

витамини

шума зајак содржи:

- 0.05 мг Витамин А (ретинол или каротин) (шума зајак - Храна 100g)

- 0.06 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (шума зајак - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (шума зајак - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (шума зајак - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (шума зајак - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (шума зајак - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои еленово има најмногу витамини?


види исто така:

Витамини и минерали во Храна Кои еленово има најмногу витамини и минерали?
Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?
Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
Храна богата со калциум Кои еленово има најмногу калциум?
Диета без фосфор Кои еленово има најмалку фосфор?
ВИТАМИН Ц во храната Кои еленово има најмалку витамин Ц?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?
Храна богата со натриум Кои еленово има најмногу натриум?
Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


крап ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко месо рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Chives (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагоди (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boletus ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црн леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
коза рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
караница (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешки џигер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматно пире во кутии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во крап?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во телешко месо рифови?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во бадем (сув)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во chives (суровини)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во јагоди (свежи)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во компир (суровини)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more