logo
namirnica

домашни патка

живина
домашни патка содржи 322.00 калории (домашни патка - Храна 100g)

домашни патка содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (домашни патка - Храна 100g)

- 28.50 g маст (домашни патка - Храна 100g)

- 16.00 g Протеини (домашни патка - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои живина има најмногу протеини?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?

минерали

домашни патка содржи:

- 15.00 мг калциум (домашни патка - Храна 100g)

- 1.80 мг железо (домашни патка - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (домашни патка - Храна 100g)

- 188.00 mg фосфор (домашни патка - Храна 100g)

- 285.00 mg калиум (домашни патка - Храна 100g)

- 85.00 мг натриум (домашни патка - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои живина има најмногу минерали?

витамини

домашни патка содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (домашни патка - Храна 100g)

- 0.10 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (домашни патка - Храна 100g)

- 0.24 мг витамин Б2 или рибофлавин (домашни патка - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (домашни патка - Храна 100g)

- 8.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (домашни патка - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (домашни патка - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои живина има најмногу витамини?


види исто така:

Храна богата со фосфор Кои неподготвени - сурова живина има најмногу фосфор?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?
Храна богата со натриум Кои неподготвени - сурова живина има најмногу натриум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
Витамин Б1 во храната кој го подготвил - обработуваат живина има најмалку витамин Б1?
Витамини и минерали во Храна Кои живина има најмалку витамини и минерали?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - обработените живина има најмалку калории?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурова живина има најмалку витамин Ц?
Храна богата со железо Кои неподготвени - сурова живина има најмногу железо?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - обработените живина има најмалку витамин Б2?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


кајсија (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Surmullet ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, матеница, неварен (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја целата сушени семки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сончогледово семе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сливи (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
вид рак во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
природен пчелин мед ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во кајсија (свежи)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во датуми (свежи)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во телешко тело?
Железо во храната. Колку железо е таму во жолта Chanterelle печурки?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во бонбони (во просек)?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во surmullet?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more