logo
namirnica

харинга (маринирани)

морски риби
харинга (маринирани) содржи 204.00 калории (харинга (маринирани) - Храна 100g)

харинга (маринирани) содржи:

- 1.10 г јаглехидрати (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 1.40 g маст (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 18.30 g Протеини (харинга (маринирани) - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

харинга (маринирани) содржи:

- 30.00 мг калциум (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.90 мг железо (харинга (маринирани) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 150.00 mg фосфор (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 285.00 mg калиум (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 1000.00 мг натриум (харинга (маринирани) - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои морските риби имаат најмногу минерали?

витамини

харинга (маринирани) содржи:

- 0.05 мг Витамин А (ретинол или каротин) (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.08 мг витамин Б2 или рибофлавин (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.15 мг витамин Б6 или пиридоксин (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (харинга (маринирани) - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (харинга (маринирани) - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамини?


види исто така:

ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмногу витамин Б6?
Храна богата со протеини Кои неподготвени - суровини и морските риби имаат најмногу протеини?
Храна богата со калциум Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмногу калциум?
Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамин Б1?
Диета без ПРОТЕИН кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку протеини?
Диета без IRON кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку железо?
Диета без магнезиум Кои морските риби имаат најмалку магнезиум?
Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмалку витамин Ц?
Витамин Ц во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамин Ц?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
природен пчелин мед ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини тесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лешник (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана туна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз зрна (не излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во Турција јајца 100 г?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во карфиол (суровини)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во конзервирана лосос?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во пченка микроб?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во природен пчелин мед?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во кромид (сув)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more