logo
namirnica

Dace

слатководна риба
Dace содржи 112.00 калории (Dace - Храна 100g)

Dace содржи:

- 0.00 г јаглехидрати (Dace - Храна 100g)

- 4.00 g маст (Dace - Храна 100g)

- 19.00 g Протеини (Dace - Храна 100g)


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?

минерали

Dace содржи:

- 0.00 мг калциум (Dace - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (Dace - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (Dace - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (Dace - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (Dace - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (Dace - Храна 100g)


>> Минерали во Храна Кои слатководни риби имаат најмногу минерали?

витамини

Dace содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (Dace - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (Dace - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (Dace - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (Dace - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (Dace - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (Dace - Храна 100g)


>> Витамини во Храна Кои слатководни риби имаат најмногу витамини?


види исто така:

Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?
Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Ц?
Диета без SODIUM кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку натриум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамин Е?
Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин Е?
Храна богата со натриум Кои слатководни риби имаат најмногу натриум?
Диета без калиум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут, задушени исечени, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагоди (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сланина (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
печење (леб) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини пушеле шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско aitchbone ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини тесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка жито ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кобила на млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Масти во храната. Колку масти е таму во овес снегулка?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во грашок (варен, конзервирана)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во грејпфрут, задушени исечени, конзервирана?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во моркови (суровини)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во гуска?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во млеко во прав кравјо, целата засладен?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more