logo
kriterij

Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во корнфлекс?


корнфлекс содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (корнфлекс - Храна 100g)

корнфлекс содржи:

- 375.00 калории (корнфлекс - Храна 100g)

- 84.60 г јаглехидрати (корнфлекс - Храна 100g)

- 0.40 g маст (корнфлекс - Храна 100g)

- 8.10 g Протеини (корнфлекс - Храна 100g)минерали

корнфлекс содржи:

- 10.00 мг калциум (корнфлекс - Храна 100g)

- 1.30 мг железо (корнфлекс - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (корнфлекс - Храна 100g)

- 56.00 mg фосфор (корнфлекс - Храна 100g)

- 160.00 mg калиум (корнфлекс - Храна 100g)

- 660.00 мг натриум (корнфлекс - Храна 100g)

витамини

корнфлекс содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (корнфлекс - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (корнфлекс - Храна 100g)

- 0.04 мг витамин Б2 или рибофлавин (корнфлекс - Храна 100g)

- 0.10 мг витамин Б6 или пиридоксин (корнфлекс - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (корнфлекс - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (корнфлекс - Храна 100g)>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои храни имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Која храна има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?


види исто така:

ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку витамин Б6?
Витамини и минерали во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамини и минерали?
Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б2?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б6?
Диета без Јагленохидрати кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмногу витамин Б2?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку витамин Е?
Витамини во Храна Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку витамини?
Диета без IRON Кои житарки и житни производи имаат најмалку железо?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана туна ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско печење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лист ( исхрана - калории, витамини, минерали )
крап ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ослиќ ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни патка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини тесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјо сирење (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
суровини пушеле шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (купени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во лук (сијалицата)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во конзервирана туна?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во гуска?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во жолта Chanterelle печурки?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во свинско печење?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во јаболко (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more