logo
kriterij

Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во павлака со 35% масленост?


павлака со 35% масленост содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

павлака со 35% масленост содржи:

- 300.00 калории (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 4.00 г јаглехидрати (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 30.10 g маст (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 99.00 g Протеини (павлака со 35% масленост - Храна 100g)минерали

павлака со 35% масленост содржи:

- 0.10 мг калциум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (павлака со 35% масленост - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 60.00 mg фосфор (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 210.00 mg калиум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 15.00 мг натриум (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

витамини

павлака со 35% масленост содржи:

- 0.33 мг Витамин А (ретинол или каротин) (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.30 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.14 мг витамин Б2 или рибофлавин (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (павлака со 35% масленост - Храна 100g)

- 1.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (павлака со 35% масленост - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (павлака со 35% масленост - Храна 100g)>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

ВИТАМИН А во храната Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин А?
Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамини?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?
ХРАНА ЗА губење на тежината кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку масти?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку магнезиум?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б2?
Храна богата со натриум кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу натриум?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?
Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пармезан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
крап ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченично брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жаба бутче ( исхрана - калории, витамини, минерали )
треска (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црн леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболко (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко во прав кравјо, целата засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
калинка, слатка калинка (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во пармезан?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во крап?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во гуска црниот дроб?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во стаклен зрно ориз, суровини и?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во пченично брашно?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во жаба бутче?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more