logo
kriterij

В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во куки?


куки содржи 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (куки - храна 100g)

куки содржи:

- 421.00 калории (куки - Храна 100g)

- 77.00 г јаглехидрати (куки - Храна 100g)

- 10.00 g маст (куки - Храна 100g)

- 5.60 g Протеини (куки - Храна 100g)минерали

куки содржи:

- 0.00 мг калциум (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (куки - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (куки - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (куки - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (куки - Храна 100g)

витамини

куки содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (куки - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (куки - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (куки - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (куки - Храна 100g)>> ВИТАМИН Ц во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои птици имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои птици имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Ц?
>> Витамин Ц во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамин Ц?
>> Витамин Ц во Храна Кои морските риби имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои млеко има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои месо има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои месо има најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Ц?
>> Витамин Ц во Храна Кои имаат најмалку млеко витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои живина има најмногу витамин Ц?
>> Витамин Ц во Храна Кои живина има најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои еленово има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои еленово има најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Која храна има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Која храна има најмалку витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Ц?


види исто така:

ХРАНА ЗА телесната тежина кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмногу масти?
Храна богата со калиум кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмногу калиум?
Диета без калиум Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку калиум?
Диета без фосфор кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку фосфор?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б6?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмногу витамин Е?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурова житарици и житни производи имаат најмалку витамин Б6?
Диета без магнезиум Кои житарки и житни производи имаат најмалку магнезиум?
Диета без SODIUM кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку натриум?
Диета без калиум кој го подготвил - преработени житарици и житни производи имаат најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
караница (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија (сушени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
туна (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен никулци ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (пржена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо сало ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
поле зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки, конзервирана задушени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во грејпфрут (свежи)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во караница (свежи)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во маслиново масло?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во јачмен брашно?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во цвест?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во цвекло (варени)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more