logo
kriterij

Масти во храната. Колку масти е таму во какао во прав?


какао во прав содржи 27.30 g маст (какао во прав - Храна 100g)

какао во прав содржи:

- 484.00 калории (какао во прав - Храна 100g)

- 39.00 г јаглехидрати (какао во прав - Храна 100g)

- 27.30 g маст (какао во прав - Храна 100g)

- 20.40 g Протеини (какао во прав - Храна 100g)минерали

какао во прав содржи:

- 107.00 мг калциум (какао во прав - Храна 100g)

- 12.30 мг железо (какао во прав - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (какао во прав - Храна 100g)

- 705.00 mg фосфор (какао во прав - Храна 100g)

- 1600.00 mg калиум (какао во прав - Храна 100g)

- 55.00 мг натриум (какао во прав - Храна 100g)

витамини

какао во прав содржи:

- 0.01 мг Витамин А (ретинол или каротин) (какао во прав - Храна 100g)

- 0.11 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (какао во прав - Храна 100g)

- 0.25 мг витамин Б2 или рибофлавин (какао во прав - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (какао во прав - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (какао во прав - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (какао во прав - Храна 100g)>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои школки, ракови и сл имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои школки, ракови и сл имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирани сирења имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои ферментирани сирења имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои слатководни риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои слатководни риби имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои птици имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои птици имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои овошје и овошни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои овошје и овошни производи имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои морските риби имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои морските риби имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои млеко има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои млеко има најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месо има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои месо има најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои месни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА за слабеење Кои месни производи имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои масти и масни материи имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои житарки и житни производи имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои житарки и житни производи имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои живина јајца имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои еленово има најмногу маст?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои еленово има најмалку маст?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои poultra јајца имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои pouktry имаат најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Која храна има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Која храна има најмалку масти?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу масти?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку масти?


види исто така:

Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
Диета без калиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калиум?
Храна богата со калциум Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калциум?
Диета без калциум Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калциум?
Храна богата со магнезиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу магнезиум?
Витамини и минерали во Храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини и минерали?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
Храна богата со јаглени хидрати Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
Храна богата со железо Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу железо?
Храна богата со железо кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу железо?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


путер, Неподправената (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
крап ( исхрана - калории, витамини, минерали )
краставица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
поле зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маргарин (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од грејпфрут во лименки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (печени во рерна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
стаклен зрно ориз, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско aitchbone ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Здрава храна - Калории. Колку калории има во путер, Неподправената (свежи)?
Железо во храната. Колку железо е таму во крап?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во краставица?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во пастрмка?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во поле зајак?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во свежо сирење?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more