logo
kriterij

Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во бел рафиниран шеќер?


бел рафиниран шеќер содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

бел рафиниран шеќер содржи:

- 398.00 калории (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 99.50 г јаглехидрати (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.00 g маст (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.00 g Протеини (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)минерали

бел рафиниран шеќер содржи:

- 20.00 мг калциум (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.04 мг железо (бел рафиниран шеќер - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.30 мг натриум (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

витамини

бел рафиниран шеќер содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (бел рафиниран шеќер - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (бел рафиниран шеќер - Храна 100g)>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои храни имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Која храна има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?


види исто така:

ХРАНА ЗА губење на тежината Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку масти?
Храна богата со магнезиум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу магнезиум?
Диета без магнезиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку магнезиум?
Храна богата со калиум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калиум?
Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б2?
Витамини и минерали во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин А?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
орев (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
фазан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен никулци ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз зрна (не излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лешник (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
`ржан леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Liverwurst ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во пченица микроб?
Железо во храната. Колку железо е таму во холандски сирење?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во пченка микроб?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во орев (сув)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во брокули (суровини)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во јастог (варен)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more