logo
kriterij

витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во пржени Debrecin колбас?


пржени Debrecin колбас содржи 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

пржени Debrecin колбас содржи:

- 484.00 калории (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 10.70 г јаглехидрати (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 41.00 g маст (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 28.00 g Протеини (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)минерали

пржени Debrecin колбас содржи:

- 10.00 мг калциум (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (пржени Debrecin колбас - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 150.00 mg фосфор (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

витамини

пржени Debrecin колбас содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (пржени Debrecin колбас - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (пржени Debrecin колбас - Храна 100g)>> Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои овошје и овошни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месо има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месо има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои масти и масни супстанции имаат најмалку на Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмалку Витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои еленово има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Која храна има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Која храна има најмалку витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б2?


види исто така:

ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин А?
ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин А?
Диета без SODIUM Кои месни производи имаат најмалку натриум?
Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
Храна богата со фосфор Кои месни производи имаат најмногу фосфор?
Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?
ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Ц?
Витамини и минерали во храната Кои месни производи имаат најмалку витамини и минерали?
Храна богата со магнезиум Кои производи од месо има најмногу магнезиум?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


диња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грејпфрут, задушени исечени, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
репа, корен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Liverwurst ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинесто зелена (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско aitchbone ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
печење (леб) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пармезан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полжав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boloney ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во диња?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во нерафинирано шеќер?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во грејпфрут, задушени исечени, конзервирана?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во репа, корен (суровини)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во liverwurst?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во пилешко?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more