logo
kriterij

ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во варени солени шунка?


варени солени шунка содржи 0.00 г јаглехидрати (варени солени шунка - Храна 100g)

варени солени шунка содржи:

- 264.00 калории (варени солени шунка - Храна 100g)

- 0.00 г јаглехидрати (варени солени шунка - Храна 100g)

- 20.60 g маст (варени солени шунка - Храна 100g)

- 19.50 g Протеини (варени солени шунка - Храна 100g)минерали

варени солени шунка содржи:

- 9.00 мг калциум (варени солени шунка - Храна 100g)

- 2.70 мг железо (варени солени шунка - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (варени солени шунка - Храна 100g)

- 92.00 mg фосфор (варени солени шунка - Храна 100g)

- 348.00 mg калиум (варени солени шунка - Храна 100g)

- 876.00 мг натриум (варени солени шунка - Храна 100g)

витамини

варени солени шунка содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (варени солени шунка - Храна 100g)

- 0.54 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (варени солени шунка - Храна 100g)

- 0.26 мг витамин Б2 или рибофлавин (варени солени шунка - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (варени солени шунка - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (варени солени шунка - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (варени солени шунка - Храна 100g)>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?
>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

ХРАНА за слабеење Кои месни производи имаат најмалку масти?
Диета без SODIUM Кои месни производи имаат најмалку натриум?
Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмногу витамин Б2?
ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Ц?
Храна богата со калиум Кои месни производи имаат најмногу калиум?
ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин А?
Витамини во ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин А?
Храна богата со железо Кои месни производи имаат најмногу железо?
Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?
Диета без калиум Кои месни производи имаат најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
еребица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвест ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
моркови (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
модар патлиџан (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Zwieback ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кикирики (печени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Dace ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во џемови (просек)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во датуми, овошје со шеќер?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во еребица?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во цвест?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во маслиново масло?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во малини (свеж сок)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more