logo
kriterij

Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во liverwurst?


liverwurst содржи 0.00 mg фосфор (liverwurst - Храна 100g)

Liverwurst содржи:

- 454.00 калории (liverwurst - Храна 100g)

- 5.00 г јаглехидрати (liverwurst - Храна 100g)

- 42.00 g маст (liverwurst - Храна 100g)

- 14.00 g Протеини (liverwurst - Храна 100g)минерали

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг калциум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (liverwurst - Храна 100g)

витамини

Liverwurst содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (liverwurst - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (liverwurst - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (liverwurst - Храна 100g)>> Храна богата со фосфор Кои школки, ракови и сл имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои школки, ракови и сл имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои ферментирани сирења имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои ферментирани сирења имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои слатководни риби имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои слатководни риби имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои птици имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои птици имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои овошје и овошни производи имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои овошје и овошни производи имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои морските риби имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои морските риби имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои млеко има најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои млеко има најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои месо има најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои месо има најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои месни производи имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои месни производи имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои масти и масни материи имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои житарки и житни производи имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои житарки и житни производи имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои живина има најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои живина има најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои живина јајца имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои живина јајца имаат најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кои еленово има најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кои еленово има најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Која храна има најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Која храна има најмалку фосфор?
>> Храна богата со фосфор Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу фосфор?
>> Диета без фосфор Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку фосфор?


види исто така:

ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Ц?
Храна богата со натриум Кои месни производи имаат најмногу натриум?
Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б6?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
Витамини и минерали во храната Кои месни производи имаат најмалку витамини и минерали?
Диета без калциум Кои месни производи имаат најмалку калциум?
ВИТАМИН А во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин А?
Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмалку Витамин Б2?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана рак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маргарин (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дива свиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сливи (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од грејпфрут во лименки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варен мида ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во зелен бибер?
Масти во храната. Колку масти е таму во конзервирана рак?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во јагула (свежи)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во маргарин (просек)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во грозје (свежи)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во цвекло (суровини)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more