logo
kriterij

Здрава храна - Калории. Колку калории има во Турција?


Турција содржи 245.00 калории (Турција - Храна 100g)

Турција содржи:

- 245.00 калории (Турција - Храна 100g)

- 0.40 г јаглехидрати (Турција - Храна 100g)

- 18.10 g маст (Турција - Храна 100g)

- 20.10 g Протеини (Турција - Храна 100g)минерали

Турција содржи:

- 25.00 мг калциум (Турција - Храна 100g)

- 3.80 мг железо (Турција - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (Турција - Храна 100g)

- 320.00 mg фосфор (Турција - Храна 100g)

- 340.00 mg калиум (Турција - Храна 100g)

- 66.00 мг натриум (Турција - Храна 100g)

витамини

Турција содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (Турција - Храна 100g)

- 0.30 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (Турција - Храна 100g)

- 0.14 мг витамин Б2 или рибофлавин (Турција - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (Турција - Храна 100g)

- 8.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (Турција - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (Турција - Храна 100g)>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?


види исто така:

Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - обработуваат живина има најмалку витамин Б6?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурова живина има најмалку витамин Ц?
Храна богата со фосфор Кои живина има најмногу фосфор?
ВИТАМИН Б6 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б6?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - обработените живина има најмногу витамин Ц?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова живина има најмногу витамин Е?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - сурова живина има најмалку витамини и минерали?
Диета без јаглени хидрати Кои неподготвени - сурова живина има најмалку јагленохидрати?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
караница (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Liverwurst ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско aitchbone ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дива свиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслиново масло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грав (сува) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена салата ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во јагода (џем)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во караница (свежи)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во liverwurst?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во говедско aitchbone?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во говедско месо во конзерва?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во дива свиња?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more