logo
kriterij

Здрава храна - Калории. Колку калории има во фазан?


фазан содржи 108.00 калории (фазан - Храна 100g)

фазан содржи:

- 108.00 калории (фазан - Храна 100g)

- 0.50 г јаглехидрати (фазан - Храна 100g)

- 2.00 g маст (фазан - Храна 100g)

- 22.00 g Протеини (фазан - Храна 100g)минерали

фазан содржи:

- 0.00 мг калциум (фазан - Храна 100g)

- 0.00 мг железо (фазан - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (фазан - Храна 100g)

- 0.00 mg фосфор (фазан - Храна 100g)

- 0.00 mg калиум (фазан - Храна 100g)

- 0.00 мг натриум (фазан - Храна 100g)

витамини

фазан содржи:

- 0.00 мг Витамин А (ретинол или каротин) (фазан - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (фазан - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин (фазан - Храна 100g)

- 0.00 мг витамин Б6 или пиридоксин (фазан - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (фазан - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (фазан - Храна 100g)>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои школки, ракови и сл имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои храни имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирани сирења имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои слатководни риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои слатководни риби имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои птици имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои птици имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои овошје и овошни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои морските риби имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои морските риби имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои млеко има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои млеко има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месо има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месо има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои месни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои месни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои масти и масни материи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои житарки и житни производи имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои живина јајца имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои живина јајца имаат најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои еленово има најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои еленово има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Која храна има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу калории?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку калории?


види исто така:

ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмалку витамин Б6?
Храна богата со натриум кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу натриум?
Храна богата со железо Кои птици имаат најмногу железо?
Храна богата со фосфор Кои неподготвени - сурова птици има најмногу фосфор?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу витамин Ц?
Витамин Б1 во храната кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу витамин Б1?
Диета без калиум Кои неподготвени - сурова птици имаат најмалку калиум?
Храна богата со натриум Кои неподготвени - сурова птици имаат најмногу натриум?
Храна богата со калиум Кои неподготвени - сурова птици имаат најмногу калиум?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу витамин Е?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


нависоко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Кокошка белка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
коза рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко месо рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јаболка, захаросани конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
чоколадо мешање ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
павлака со 35% масленост ( исхрана - калории, витамини, минерали )
доматено (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци масти ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
растително масло (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Boletus ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сончогледово семе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од грејпфрут во лименки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )


витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во нависоко?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во Кокошка белка од јајце 100 г?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во коза рифови?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во телешко месо рифови?
Масти во храната. Колку масти е таму во јаболка, захаросани конзервирана?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во чоколадо мешање?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more