logo
kriterij

Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во харинга (маринирани)?


харинга (маринирани) содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (харинга (маринирани) - Храна 100g)

харинга (маринирани) содржи:

- 204.00 калории (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 1.10 г јаглехидрати (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 1.40 g маст (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 18.30 g Протеини (харинга (маринирани) - Храна 100g)минерали

харинга (маринирани) содржи:

- 30.00 мг калциум (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.90 мг железо (харинга (маринирани) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 150.00 mg фосфор (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 285.00 mg калиум (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 1000.00 мг натриум (харинга (маринирани) - Храна 100g)

витамини

харинга (маринирани) содржи:

- 0.05 мг Витамин А (ретинол или каротин) (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.08 мг витамин Б2 или рибофлавин (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.15 мг витамин Б6 или пиридоксин (харинга (маринирани) - Храна 100g)

- 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (харинга (маринирани) - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (харинга (маринирани) - Храна 100g)>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои храни имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Која храна има најмалку витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?


види исто така:

Диета без фосфор Кои морските риби имаат најмалку фосфор?
Храна богата со железо Кои морските риби имаат најмногу железо?
Диета без IRON Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку железо?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку калории?
ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамин Ц?
Минерали во Храна Кои морските риби имаат најмалку минерали?
Храна богата со железо кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу железо?
Диета без калциум Кои неподготвени - сурова морска риба имаат најмалку калциум?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - суровини и морските риби имаат најмногу витамини и минерали?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени морска риба имаат најмногу витамин А?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
фазан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
птици ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малина џем во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни зајачко месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
куки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пармезан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ананас (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )
меласа ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во говедско месо (полу масти)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во фазан?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во џемови (просек)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во јагула (свежи)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во сардини (цела конзервирана вода)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во птици?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more