logo
kriterij

Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во јагула (свежи)?


јагула (свежи) содржи 0.28 мг витамин Б6 или пиридоксин (јагула (свежи) - Храна 100g)

јагула (свежи) содржи:

- 282.00 калории (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 0.00 г јаглехидрати (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 25.60 g маст (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 12.70 g Протеини (јагула (свежи) - Храна 100g)минерали

јагула (свежи) содржи:

- 18.00 мг калциум (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 0.70 мг железо (јагула (свежи) - храна 100g)

- 0.00 mg магнезиум (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 168.00 mg фосфор (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 240.00 mg калиум (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 70.00 мг натриум (јагула (свежи) - Храна 100g)

витамини

јагула (свежи) содржи:

- 0.60 мг Витамин А (ретинол или каротин) (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 0.15 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 0.35 мг витамин Б2 или рибофлавин (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 0.28 мг витамин Б6 или пиридоксин (јагула (свежи) - Храна 100g)

- 1.60 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина (јагула (свежи) - храна 100g)

- 0.00 мг витамин Е или токоферол (јагула (свежи) - Храна 100g)>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои птици имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои морските риби имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои млеко има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месо има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месо има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмногу витаминот Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Која храна има најмалку витамин Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б6?
>> ВИТАМИН Б6 во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б6?


види исто така:

Минерали во Храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку минерали?
Диета без Јагленохидрати Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
ХРАНА ЗА губење на тежината кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку масти?
Диета без IRON кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку железо?
Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамини и минерали?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Б2?
Витамини и минерали во Храна кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу витамини и минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
Храна богата со магнезиум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу магнезиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
есетра ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
чоколадо мешање ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варени солени шунка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од грејпфрут во лименки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шлаг ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченично брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржени Debrecin колбас ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинки (солени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
скуша ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )


ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во телешко тело?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во есетра?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во јагне рифови?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во сок од домати, солени?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во чоколадо мешање?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во сардини (цела конзервирана вода)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more