logo
vrsta

Ферментирано млеко, павлака, итн1. павлака со 35% масленост

2. матеница

3. шлаг

4. кефир

5. јогурт

6. свежо сирење

7. путер


Kalorije:


>> ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку калории?
>> ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калории?

Ugljikohidrati:


>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

Proteini:


>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?

Masti:


>> ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу дебели?
>> ХРАНА ЗА губење на тежината Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку масти?

Vitamini:


>> Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини?
>> Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамини?

Minerali:


>> Минерали во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку минерали?


види исто така:

Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?
Храна богата со калциум Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу калциум?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин А?
Витамини во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамини?
Витамини и минерали во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку минерали?
Диета без SODIUM кој го подготвил - преработени ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку натриум?
Витамини и минерали во Храна Кои неподготвени - сурова ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамини и минерали?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу дебели?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
култивирани печурки, свежи ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шлаг ( исхрана - калории, витамини, минерали )
торта со јаболки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
конзервирана лосос ( исхрана - калории, витамини, минерали )
диња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во пилешко јајца во прав?
Витамин Б6 во храна. Колку витамин Б6 или пиридоксин е таму во култивирани печурки, свежи?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во патка месо без маснотии?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во морски алги (сув)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во шлаг?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во торта со јаболки?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more