logo
vertikala

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА
Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


1. природен пчелин мед содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

2. сируп содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

3. нерафинирано шеќер содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

4. бел рафиниран шеќер содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?

месо
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?

деликатеси
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?

еленово
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

живина
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?

птици
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?

морски риби
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

млеко
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?

живина јајца
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

Диета без Јагленохидрати кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку магнезиум?
Диета без магнезиум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку магнезиум?
Витамини во Храна Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамини?
Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
Диета без магнезиум кој го подготвил - преработени шеќери и шеќер деривати имаат најмалку магнезиум?
Храна богата со протеини Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
Храна богата со натриум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу натриум?
Диета без калциум Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калциум?
Диета без калиум Кои неподготвени - сурова шеќери и шеќер деривати имаат најмалку калиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


грејпфрут (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
печење (леб) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Gilthead ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карамел ( исхрана - калории, витамини, минерали )
џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Mallard ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варен мида ( исхрана - калории, витамини, минерали )
морски алги (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинки (солени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни зајачко месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко тело ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвена пиперка ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Натриум во храната. Колку натриум е таму во грејпфрут (свежи)?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во печење (леб)?
Масти во храната. Колку масти е таму во gilthead?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во пченица гриз?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во карамел?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во џемови (просек)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more