logo
vertikala

Витамин Б1 ВО ХРАНА
кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?


1. Гаџон содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

2. есетра содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

3. Dace содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

4. нависоко содржи 0.08 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

5. крап содржи 0.09 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

6. пастрмка содржи 0.09 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

7. штука содржи 0.15 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

8. никне содржи 0.20 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои храни имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Која храна има најмалку витамин Б1?

Житарици и житни производи
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?

месо
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?

деликатеси
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?

еленово
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?

живина
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б1?

птици
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б1?

морски риби
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Б1?

слатководна риба
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?

Школки, ракови, итн
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?

млеко
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Б1?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?

ферментирани сирења
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?

живина јајца
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?

Овошје и овошни производи
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на витамин Б1?

масни супстанции
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?

Шеќери и шеќер деривати
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?


види исто така:

Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Диета без магнезиум Кои слатководни риби имаат најмалку магнезиум?
Диета без калиум кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку калиум?
ХРАНА ЗА телесната тежина кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу масти?
Храна богата со натриум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу натриум?
Храна богата со железо Кои слатководни риби имаат најмногу железо?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
Диета без ПРОТЕИН Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку протеини?
Диета без калиум Кои слатководни риби имаат најмалку калиум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Ц?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско aitchbone ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боранија, суровини и ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо сало ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дива свиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црни маслинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, матеница, неварен (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони (во просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
жолта Chanterelle печурки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјото млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во говедско месо (полу масти)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во овес снегулка?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во говедско aitchbone?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во магдонос (суровини)?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во харинга (свежи)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во боранија, суровини и?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more