logo
vertikala

Витамин Б1 ВО ХРАНА
кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


Витамин Б1 ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?


1. Гаџон содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

2. есетра содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

3. Dace содржи 0.00 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

4. нависоко содржи 0.08 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

5. крап содржи 0.09 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

6. пастрмка содржи 0.09 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

7. штука содржи 0.15 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g

8. никне содржи 0.20 мг Витамин Б1 (тиамин, Aneurin) Храна 100g>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои храни имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Која храна има најмалку витамин Б1?

Житарици и житни производи
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Б1?

месо
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои месото има најмалку витамин Б1?

деликатеси
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Б1?

еленово
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?

живина
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б1?

птици
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б1?

морски риби
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Б1?

слатководна риба
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?

Школки, ракови, итн
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б1?

млеко
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Б1?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б1?

ферментирани сирења
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б1?

живина јајца
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б1?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б1?

Овошје и овошни производи
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на витамин Б1?

масни супстанции
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Б1?

Шеќери и шеќер деривати
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б1?
>> Витамин Б1 во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б1?


види исто така:

ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу калории?
Диета без калциум кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку калциум?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?
Витамини и минерали во Храна Кои слатководни риби имаат најмногу витамини и минерали?
ВИТАМИН Ц во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Ц?
Храна богата со фосфор кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу фосфор?
Витамин Б1 во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б1?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу калории?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку магнезиум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


јагне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
лук (сијалицата) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
нерафинирано шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јачмен леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
еребица ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
козјото млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (печени во рерна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
калинка, слатка калинка (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес снегулка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во јагне?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во овес?
Масти во храната. Колку масти е таму во лук (сијалицата)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во бадем (сув)?
Железо во храната. Колку железо е таму во сок од домати, солени?
Железо во храната. Колку железо е таму во цариградско грозде (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more