logo
vertikala

Минерали во ХРАНА
Кои еленово има најмногу минерали?

калциум | железо | магнезиум | фосфор | калиум | натриум


Минерали во ХРАНА Кои еленово има најмногу минерали?


1. елен

2. Срна

3. поле зајак

4. шума зајак

5. дива свиња>> Минерали во ХРАНА Кои храни имаат најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои храна има најмалку минерали?

Житарици и житни производи
>> Минерали во Храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои житарки и житни производи имаат најмалку минерали?

месо
>> Минерали во Храна Кои месо има најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои месо има најмалку минерали?

деликатеси
>> Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку минерали?

еленово
>> Минерали во ХРАНА Кои еленово има најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои еленово има најмалку минерали?

живина
>> Минерали во Храна Кои живина има најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои живина има најмалку минерали?

птици
>> Минерали во Храна Кои птици имаат најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои птици имаат најмалку минерали?

морски риби
>> Минерали во Храна Кои морските риби имаат најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои морските риби имаат најмалку минерали?

слатководна риба
>> Минерали во Храна Кои слатководни риби имаат најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои слатководни риби имаат најмалку минерали?

Школки, ракови, итн
>> Минерали во Храна Кои школки, ракови и сл имаат најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои школки, ракови и сл имаат најмалку минерали?

млеко
>> Минерали во ХРАНА Кои млеко има најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои млеко има најмалку минерали?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Минерали во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку минерали?

ферментирани сирења
>> Минерали во ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку минерали?

живина јајца
>> Минерали во ХРАНА Кои живина јајца имаат минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои poultra јајца имаат најмалку минерали?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку минерали?

Овошје и овошни производи
>> Минерали во Храна Кои овошје и овошни производи имаат најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои овошје и овошни производи имаат најмалку на минерали?

масни супстанции
>> Минерали во Храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу минерали?
>> Минерали во Храна Кои масти и масни материи имаат најмалку минерали?

Шеќери и шеќер деривати
>> Минерали во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу минерали?
>> Минерали во ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку минерали?


види исто така:

Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б1?
Витамин Б1 ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Б1?
ВИТАМИН А во храната Кои еленово има најмалку витамин А?
Витамин Б2 во храна Кои еленово има најмногу витамин Б2?
Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б2?
Витамини во Храна Кои еленово има најмалку витамини?
Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои еленово има најмногу витаминот Б6?
Витамини и минерали во Храна Кои еленово има најмногу витамини и минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


маслинесто зелена (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода компот конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сланина (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
рен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пржена сланина ( исхрана - калории, витамини, минерали )
оризово брашно ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагула (чадена) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица гриз ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко polumasno ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
боровинки (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сируп ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кобила на млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свинско (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел грав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )


В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во маслинесто зелена (свежи)?
Железо во храната. Колку железо е таму во јагода компот конзервирана?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во сланина (полу масти)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во грозје (свежи)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во рен (суровини)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во пржена сланина?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more