logo
vertikala

Диета без јаглени хидрати
Кои живина има најмалку јагленохидрати?


Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?


1. домашни патка содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

2. патка месо без маснотии содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

3. гуска содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

4. пилешко содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

5. птици содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

6. Турција содржи 0.40 г јаглехидрати Храна 100g

7. пилешки џигер содржи 2.60 г јаглехидрати Храна 100g

8. гуска црниот дроб содржи 5.50 г јаглехидрати Храна 100g>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?

месо
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?

деликатеси
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

еленово
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

живина
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?

птици
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?

морски риби
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?

слатководна риба
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?

млеко
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

ферментирани сирења
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

живина јајца
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?

масни супстанции
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

ВИТАМИН Ц во храната кој го подготвил - обработените живина има барем има витамин Ц?
Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?
Јаглени хидрати храна богата Кои неподготвени - сурова живина има најмногу јаглехидрати?
МАГНЕЗИУМ храна богата Кои живина има најмногу магнезиум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - сурова живина има најмногу витамин Ц?
Диета без калиум кој го подготвил - обработените живина има најмалку калиум?
Диета без калиум Кои неподготвени - сурова живина има најмалку калиум?
Витамини и минерали во Храна Кои живина има најмалку витамини и минерали?
Диета без калциум кој го подготвил - обработуваат живина има најмалку калциум?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - обработените живина има најмногу витамин Б2?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


пифтија ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бонбони - торта (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кокошката е жолчка од јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
растително масло (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
караница мармалад ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (маринирани) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка месо без маснотии ( исхрана - калории, витамини, минерали )
штука ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни патка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
црвени кромид ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компир (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
дива свиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во пифтија?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во бонбони - торта (просек)?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во кокошката е жолчка од јајце 100 г?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во малини (свежи)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во растително масло (просек)?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во овци рамо?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more