logo
vertikala

ВИТАМИН Ц во храната
Кои птици имаат најмалку витамин Ц?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Ц во храната Кои птици имаат најмалку витамин Ц?


1. Mallard содржи 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина храна 100g

2. фазан содржи 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина храна 100g

3. еребица содржи 0.00 mg на витамин Ц или аскорбинска киселина храна 100g>> ВИТАМИН Ц во храната Која храна има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Која храна има најмалку витамин Ц?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Ц?

месо
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои месо има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои месо има најмалку витамин Ц?

деликатеси
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои месни производи имаат најмалку витамин Ц?

еленово
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои еленово има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои еленово има најмалку витамин Ц?

живина
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои живина има најмногу витамин Ц?
>> Витамин Ц во Храна Кои живина има најмалку витамин Ц?

птици
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои птици имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои птици имаат најмалку витамин Ц?

морски риби
>> Витамин Ц во Храна Кои морските риби имаат најмногу витамин Ц?
>> Витамин Ц во Храна Кои морските риби имаат најмалку витамин Ц?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Ц?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Ц?

млеко
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои млеко има најмногу витамин Ц?
>> Витамин Ц во Храна Кои имаат најмалку млеко витамин Ц?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Ц?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Ц?

живина јајца
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои живина јајца имаат најмалку витамин Ц?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Ц во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Ц?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Ц?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Ц?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Ц?
>> ВИТАМИН Ц во храната Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Ц?


види исто така:

Диета без калциум Кои неподготвени - сурова птици имаат најмалку калциум?
Минерали во Храна Кои неподготвени - сурова птици имаат најмалку минерали?
Диета без IRON Кои птици имаат најмалку железо?
Храна богата со протеини кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу протеини?
Храна богата со фосфор Кои птици имаат најмногу фосфор?
Диета без IRON Кои неподготвени - сурова птици имаат најмалку железо?
Храна богата со калиум кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу калиум?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - сурова птици имаат најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН А во храната кој го подготвил - преработени птици имаат најмногу витамин А?
Диета без SODIUM Кои птици имаат најмалку натриум?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


зелена ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сок од домати, солени ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченица микроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маслинесто зелена (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
гуска црниот дроб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цариградско грозде (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
соја, ферментирани семиња ( исхрана - калории, витамини, минерали )
спанаќ (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
репа, корен (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
паштета јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
харинга (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
датуми, овошје со шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
матеница ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (печени во рерна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагнешко (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
никне ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пченка (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
печење (леб) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калциум во храната. Колку калциум е таму во зелена?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во сок од домати, солени?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во пченица микроб?
Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во кајсија компот, конзервирана?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во грозје (свеж сок)?
Масти во храната. Колку масти е таму во маслинесто зелена (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more