logo
vertikala

Храна богата со јаглени хидрати
Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?


Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?


1. јагула (чадена) содржи 0.80 г јаглехидрати Храна 100g

2. Гаџон содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

3. есетра содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

4. никне содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

5. јагула (свежи) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

6. штука содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

7. крап содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

8. Dace содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

9. нависоко содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

10. лосос (свежи) содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

11. конзервирана лосос содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g

12. пастрмка содржи 0.00 г јаглехидрати Храна 100g>> Јаглени хидрати храна богата Која храна има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Која храна има најмалку јагленохидрати?

Житарици и житни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои житарки и житни производи имаат најмалку јагленохидрати?

месо
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месо има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои месо има најмалку јагленохидрати?

деликатеси
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои месни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои месни производи имаат најмалку јагленохидрати?

еленово
>> Јаглени хидрати храна богата Кои еленово има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои еленово има најмалку јагленохидрати?

живина
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина има најмалку јагленохидрати?

птици
>> Јаглени хидрати храна богата Кои птици имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои птици имаат најмалку јагленохидрати?

морски риби
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои морските риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои морските риби имаат најмалку јагленохидрати?

слатководна риба
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои слатководни риби имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои школки, ракови и сл имаат најмалку јагленохидрати?

млеко
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои млеко има најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои млеко има најмалку јагленохидрати?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Јаглени хидрати храна богата Кои ферментирано млеко, павлака итн имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку јагленохидрати?

ферментирани сирења
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои ферментирани сирења имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои ферментирани сирења имаат најмалку јагленохидрати?

живина јајца
>> Јаглени хидрати храна богата Кои живина јајца имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без јаглени хидрати Кои живина јајца имаат најмалку јагленохидрати?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со јаглени хидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку јагленохидрати?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои овошје и овошни производи имаат најмалку јагленохидрати?

масни супстанции
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои масти и масни материи имаат најмалку јагленохидрати?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со јаглени хидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу јаглехидрати?
>> Диета без Јагленохидрати Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку јагленохидрати?


види исто така:

ХРАНА ЗА губење на тежината кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку масти?
ВИТАМИН А во храната Кои слатководни риби имаат најмногу витамин А?
Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
Диета без магнезиум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку магнезиум?
Диета без Јагленохидрати Кои слатководни риби имаат најмалку јагленохидрати?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку калории?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамин Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


ракчиња (свежа) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија (сушени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пармезан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
грозје (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Турција јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
ориз снегулки ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
круши (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Гаџон ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кобила на млеко ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јогурт ( исхрана - калории, витамини, минерали )
вид рак во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Surmullet ( исхрана - калории, витамини, минерали )
малини (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
свежо сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
филе на свинско месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел грав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
домашни зајачко месо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пастрмка ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Калиум во храната. Колку калиум е таму во ракчиња (свежа)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во кајсија (сушени)?
Е витамини во храната. Колку витамин Е или токоферол е таму во пармезан?
витамин Б2 во храна. Колку витамин Б2 или рибофлавин е таму во пилешко јајца во прав?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во грозје (свежи)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во Турција јајца 100 г?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more