logo
vertikala

Храна богата со протеини
Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?


Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?


1. конзервирана лосос содржи 20.20 g Протеини Храна 100g

2. есетра содржи 20.00 g Протеини Храна 100g

3. лосос (свежи) содржи 19.90 g Протеини Храна 100g

4. пастрмка содржи 19.20 g Протеини Храна 100g

5. Dace содржи 19.00 g Протеини Храна 100g

6. крап содржи 18.90 g Протеини Храна 100g

7. нависоко содржи 18.70 g Протеини Храна 100g

8. јагула (чадена) содржи 18.60 g Протеини Храна 100g

9. штука содржи 18.20 g Протеини Храна 100g

10. никне содржи 18.00 g Протеини Храна 100g

11. јагула (свежи) содржи 12.70 g Протеини Храна 100g

12. Гаџон содржи 12.00 g Протеини Храна 100g>> Храна богата со протеини Кои храни имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Која храна има најмалку протеини?

Житарици и житни производи
>> Високо протеинска храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои житарки и житни производи имаат најмалку протеини?

месо
>> Храна богата со протеини Кои месо има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месо има најмалку протеини?

деликатеси
>> Храна богата со протеини Кои месни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои месни производи имаат најмалку протеини?

еленово
>> Храна богата со протеини Кои еленово има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои еленово има минимум протеини?

живина
>> Храна богата со протеини Кои живина има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина има најмалку протеини?

птици
>> Храна богата со протеини Кои птици имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои птици имаат најмалку протеини?

морски риби
>> Храна богата со протеини Кои морските риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои морските риби имаат најмалку протеини?

слатководна риба
>> Храна богата со протеини Кои слатководни риби имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?

Школки, ракови, итн
>> Храна богата со протеини Кои школки, ракови и сл имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои школки, ракови и сл имаат најмалку протеини?

млеко
>> Храна богата со протеини Кои млеко има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои млеко има најмалку протеини?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Храна богата со протеини Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку протеини?

ферментирани сирења
>> Храна богата со протеини Кои ферментирани сирења имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои ферментирани сирења имаат најмалку протеини?

живина јајца
>> Храна богата со протеини Кои живина јајца имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои живина јајца имаат најмалку протеини?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Храна богата со протеини Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку протеини?

Овошје и овошни производи
>> Храна богата со протеини Кои овошје и овошни производи имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои овошје и овошни производи имаат најмалку протеини?

масни супстанции
>> Храна богата со протеини Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои масти и масни материи имаат најмалку протеини?

Шеќери и шеќер деривати
>> Храна богата со протеини Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу протеини?
>> Диета без ПРОТЕИН Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку протеини?


види исто така:

Диета без SODIUM Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку натриум?
Храна богата со натриум Кои слатководни риби имаат најмногу натриум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Ц?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин Б6?
Диета без фосфор Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку фосфор?
Диета без калиум Кои слатководни риби имаат најмалку калиум?
Храна богата со фосфор Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу фосфор?
ХРАНА ЗА телесната тежина Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу масти?
Диета без ПРОТЕИН Кои слатководни риби имаат најмалку протеини?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу витамин Е?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


целата пилешко јајца 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
маргарин (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бел рафиниран шеќер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бадем (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Potatoe (варени, излупени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
сардини (цела конзервирана вода) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо во конзерва ( исхрана - калории, витамини, минерали )
варен мида ( исхрана - калории, витамини, минерали )
цвекло (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Pandied слива конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овес ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кајсија компот, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јастог (варен) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
млеко кондензирана кравјо, засладен ( исхрана - калории, витамини, минерали )
корнфлекс ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагода (џем) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Здрава храна - Калории. Колку калории има во целата пилешко јајца 100 г?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во маргарин (просек)?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во бел рафиниран шеќер?
А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во брокули (варени)?
Витамин Б1 во храна. Колку витамин Б1 (тиамин, Aneurin) е таму во бадем (сув)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во портокал (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more