logo
vertikala

ВИТАМИН Е ВО ХРАНА
Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?


1. штука содржи 0.20 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

2. Гаџон содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

3. есетра содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

4. никне содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

5. јагула (свежи) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

6. јагула (чадена) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

7. крап содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

8. Dace содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

9. нависоко содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

10. лосос (свежи) содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

11. конзервирана лосос содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g

12. пастрмка содржи 0.00 мг витамин Е или токоферол Храна 100g>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои храна има најмалку витамин Е?

Житарици и житни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои житарки и житни производи имаат најмалку витамин Е?

месо
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месо има најмалку витамин Е?

деликатеси
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои месни производи имаат најмалку витамин Е?

еленово
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Е?

живина
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Е?

птици
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Е?

морски риби
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои морските риби имаат најмалку витамин Е?

слатководна риба
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Е?

Школки, ракови, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?

млеко
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои млеко има најмалку витамин Е?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Е?

ферментирани сирења
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Е?

живина јајца
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои живина јајца имаат најмалку витамин Е?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Е?

Овошје и овошни производи
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои овошје и овошни производи имаат најмалку витамин Е?

масни супстанции
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои масти и масни материи имаат најмалку витамин Е?

Шеќери и шеќер деривати
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Е?
>> ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Е?


види исто така:

Храна богата со калциум Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу калциум?
Диета без SODIUM Кои слатководни риби имаат најмалку натриум?
ХРАНА ЗА телесната тежина - Калории кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу калории?
Храна богата со фосфор кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу фосфор?
ВИТАМИН Б6 во храната кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмногу витамин Б6?
Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмногу витамин Е?
Витамини и минерали во храната Кои неподготвени - суровини слатководни риби имаат најмалку витамини и минерали?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин Е?
Витамин Б2 во храна кој го подготвил - преработени слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


маслинесто зелена (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
холандски сирење ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци рамо ( исхрана - калории, витамини, минерали )
полузрнесто ( исхрана - калории, витамини, минерали )
зелен бибер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
џемови (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
растително масло (просек) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
јагне рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кравјо млеко, бегло ( исхрана - калории, витамини, минерали )
какао - путер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Devilfish ( исхрана - калории, витамини, минерали )
телешко месо рифови ( исхрана - калории, витамини, минерали )
карфиол (суровини) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
павлака со 35% масленост ( исхрана - калории, витамини, минерали )
шума зајак ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )
компот од различни плодови, конзервирана ( исхрана - калории, витамини, минерали )
смокви (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


А витамин во храна. Колку витамин А (ретинол или каротин) е таму во маслинесто зелена (свежи)?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во холандски сирење?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во овци рамо?
В витамини во храната. Колку витамин Ц или аскорбинска е таму во полузрнесто?
Калиум во храната. Колку калиум е таму во зелен бибер?
Калциум во храната. Колку калциум е таму во џемови (просек)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more