logo
vertikala

Витамин Б2 во храна
Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б2?

витамин А | витамин Б1 | витамин Б2 | витамин Б6 | витамин Ц | витамин Е


Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б2?


1. варен мида содржи 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

2. полжав содржи 0.00 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

3. конзервирана рак содржи 0.03 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

4. јастог (варен) содржи 0.05 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

5. ракчиња (свежа) содржи 0.06 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

6. јастог (свежи) содржи 0.13 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

7. јастог во конзерва содржи 0.14 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

8. вид рак во конзерва содржи 0.15 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

9. желка содржи 0.23 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g

10. жаба бутче содржи 0.25 мг витамин Б2 или рибофлавин Храна 100g>> Витамин Б2 во храна Која храна има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Која храна има најмалку витамин Б2?

Житарици и житни производи
>> Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои житарки и житни производи имаат најмалку Витамин Б2?

месо
>> Витамин Б2 во храна Кои месо има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месо има најмалку витамин Б2?

деликатеси
>> Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои месни производи имаат најмалку Витамин Б2?

еленово
>> Витамин Б2 во храна Кои еленово има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои еленово има најмалку витамин Б2?

живина
>> Витамин Б2 во храна Кои живина има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои живина има најмалку витамин Б2?

птици
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 ВО ХРАНА Кои птици имаат најмалку витамин Б2?

морски риби
>> Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои морските риби имаат најмалку витамин Б2?

слатководна риба
>> Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои слатководни риби имаат најмалку витамин Б2?

Школки, ракови, итн
>> Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Б2?

млеко
>> Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои млеко има најмалку витамин Б2?

Ферментирано млеко, павлака, итн
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирано млеко, павлака и сл има најмалку витамин Б2?

ферментирани сирења
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои ферментирани сирења имаат најмалку витамин Б2?

живина јајца
>> Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои живина јајца имаат најмалку витамин Б2?

Зеленчук и производи од зеленчук
>> Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмногу витамини Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кој зеленчук и зеленчук имаат најмалку витамин Б2?

Овошје и овошни производи
>> Витамин Б2 во храна Кои овошје и овошни производи имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои овошје и овошни производи имаат најмалку Витамин Б2?

масни супстанции
>> Витамин Б2 во храна Кои масти и масни супстанции кои имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои масти и масни супстанции имаат најмалку на Витамин Б2?

Шеќери и шеќер деривати
>> Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмногу витамин Б2?
>> Витамин Б2 во храна Кои шеќери и шеќер деривати имаат најмалку витамин Б2?


види исто така:

Витамин Б2 во храна Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б2?
Витамини во Храна Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамини?
Храна богата со калиум Кои неподготвени - суровини и школки, ракови и сл имаат најмногу калиум?
ВИТАМИН Ц во храната Кои школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Ц?
ВИТАМИН Е ВО ХРАНА кој го подготвил - преработени школки, ракови и сл имаат најмалку витамин Е?
ХРАНА ЗА губење на тежината - Калории Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмалку калории?
Витамин Б2 во храна Кои неподготвени - суровини и школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б2?
ВИТАМИН Ц во храната Кои неподготвени - суровини и школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Ц?
Витамини во Храна Кои неподготвени - суровини и школки, ракови и сл имаат најмногу витамини?
ВИТАМИН Б6 во храната Кои неподготвени - сурова школки, ракови и сл имаат најмногу витамин Б6?

видови на храна:


Житарици и житни производи
месо
деликатеси
еленово
живина
птици
морски риби
слатководна риба
Школки, ракови, итн
млеко
Ферментирано млеко, павлака, итн
ферментирани сирења
живина јајца
Зеленчук и производи од зеленчук
Овошје и овошни производи
масни супстанции
Шеќери и шеќер деривати

намирници:


грашок (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
кромид (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
леќа (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Камембер ( исхрана - калории, витамини, минерали )
патка јајце 100 г ( исхрана - калории, витамини, минерали )
праски (свежи) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целер (варен, конзервирана) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
магдонос (сув) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
брокули (варени) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
овци филе ( исхрана - калории, витамини, минерали )
бела пченица леб ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Манголд ( исхрана - калории, витамини, минерали )
целата пилешко јајца 48 гр ( исхрана - калории, витамини, минерали )
желка ( исхрана - калории, витамини, минерали )
портокал (свеж сок) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
Dace ( исхрана - калории, витамини, минерали )
пилешко јајца во прав ( исхрана - калории, витамини, минерали )
мајонезот (домашна) ( исхрана - калории, витамини, минерали )
фазан ( исхрана - калории, витамини, минерали )
говедско месо (полу масти) ( исхрана - калории, витамини, минерали )


Магнезиум во храната. Колку магнезиум е таму во грашок (варен, конзервирана)?
Натриум во храната. Колку натриум е таму во кромид (сув)?
ХРАНА - Јаглехидратите. Колку јагленихидрати има во леќа (сув)?
Здрава храна - Калории. Колку калории има во Камембер?
ХРАНА - Протеини - ИСХРАНА. Колку протеини има во патка јајце 100 г?
Фосфор во храната. Колку фосфор е таму во праски (свежи)?
      en af ar az be bg ca cs da de el es et eu fa fi fr ga gl gu he hi hr ht hu hy id is it ja ka ko lt lv mk ms mt nl no pl pt ro ru sk sl sq sr sv sw ta te th tl tr uk vi zh zh(t)
World population food logo
Contact: kontakt@world-population.net
Copyright (C): Online press . All rights reserved.
Editorial board: editorial@world-population.net
Marketing: marketing@world-population.net

We use "Cookies" for better user experience. By proceeding to use this page you approve our Cookie policy.

Close this notice Find out more